Dobre-Powietrze.pl

Korzyści wynikające z dofinansowania, koszt założenia centralnego ogrzewania i wiele więcej.

Jak działa kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny?

W ogrzewaniu chodzi przede wszystkim o to, by było jak najbardziej oszczędne. Pogoda w Polsce niestety czasem płata nam figle i chłodną aurę mamy od września do maja, przez co praktycznie cały rok musimy dogrzewać dom. Jak łatwo policzyć koszty takiego ogrzewania sięgają kolosalnych rozmiarów. Dlaczego zatem warto zainwestować w kocioł kondensacyjny?

 

Kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny – co warto wiedzieć?

Kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny to jedno z lepszych rozwiązań dotyczących nowoczesnego i oszczędnego ogrzewania. Jest to coś, dzięki czemu w jednym kotle ogrzewana jest woda do centralnego ogrzewania i woda użytkowa, czyli nie ma konieczności instalowania dodatkowego bojlera, czy pieca, który ogrzewałby wodę. To bardzo dobre rozwiązanie pozwalające na oszczędność miejsca, energii. Kotły gazowe kondensacyjne mogą być także jednofunkcyjne.

 

Kocioł kondensacyjny – zasada działania

W kotle kondensacyjnym najważniejsze jest to, że pozostawiają praktycznie zerowe ślady spalania. Spaliny wytworzone w procesie spalania poddawane są ochłodzeniu, w wyniku którego są one gotowe do powtórnego spożytkowania. W ten sposób spaliny mogą być dwukrotnie wykorzystane i pozwolić na oszczędność dużej ilości surowca i energii potrzebnej do spalania.

Obecność kotła kondensacyjnego w domu, czy mieszkaniu, to bardzo duża wygoda. Jeśli mieszanie nie ma przyłącza do wodociągów oferujących ciepłą wodę, zagrzanie jej może być nie tylko skomplikowane, ale przede wszystkim kosztowne. Dlatego też, warto korzystać z możliwości, które pozwalają na oszczędności na każdym polu.

Amelia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top