Dobre-Powietrze.pl

Korzyści wynikające z dofinansowania, koszt założenia centralnego ogrzewania i wiele więcej.

Dlaczego warto wymienić kocioł w domu?

Wymiana kotła w domu to coś więcej niż tylko oszczędność. Jest to świadome podejście do tego, co najważniejsze, czyli do ochrony środowiska. Ponadto wymiana pieca nie jest już tylko jedną z możliwości, ale odkąd zmieniły się przepisy, jest to obowiązek.

 

Wymiana pieca a czyste powietrze

Zmiany dotyczące tego, czym można palić w piecach oraz tym, jakie piece powinny być do tego używane, były potrzebne od wielu lat. Smog, który zimą nawiedza nasze miasta i miasteczka przekracza wszelkie granice bezpieczeństwa. Dlatego też, dzięki temu, że powstała ustawa regulująca te kwestie każdy, kto mieszka w domu i posiada piec starego typu, musi go wymienić na nowy. Wszystko po to, aby z dłużej perspektywie czasu poprawić jakość powietrza w okresie grzewczym. Na szczęście gminy oferują kompleksową pomoc gospodarstwom domowym, które takiej zmiany będą dokonywać. Po złożeniu wniosku można dostać nawet 80% zwrotu z inwestycji. Ma to na celu wspomóc te rodziny, które nie są w stanie w tak krótkim czasie dokonać wymiany.

 

Kocioł do domu i jego koszty

Kocioł do domu i jego wymiana to bardzo duże koszty. Nowe piece, które spełniają wszystkie niezbędne wymagania dotyczące ekologii, są niestety bardzo drogie. Koszt pieca na pellet, czy ekogroszek to wydatek rzędu trzech do pięciu tysięcy złotych. Oczywiście istnieje możliwość zakupu na raty. Niestety, pamiętać trzeba także o tym, że sam piec może nie wystarczyć, bo często przestarzałe instalacje ogrzewania centralnego nie są kompatybilne z piecami nowej generacji i konieczne jest przebudowywanie całego centralnego.

Wymiany kotłów na bardziej ekologiczne są bardzo istotną kwestią. Najlepszym rozwiązaniem będą piece gazowe, które są nie tylko w pełni ekologiczne, ale także czyste, ponieważ zostawiają zerowe produkty spalania. Ponadto warto wiedzieć, że nowoczesne piece ekologiczne, są także dużo bardziej oszczędne i pozwalają na oszczędności nie tylko pieniędzy, ale także ciepła.Zobacz więcej na https://www.broetje.pl/

Amelia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top