Dobre-Powietrze.pl

Korzyści wynikające z dofinansowania, koszt założenia centralnego ogrzewania i wiele więcej.

Oszczędne ogrzewanie, czyli jakie?

W obecnych czasach, kiedy smog jest bardzo dużym problemem, wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że także przyczynia się do jego powiększenie nie tylko jedząc samochodem, ale paląc w piecach domowych węglem, czy słabej jakości surowcem. Dlatego dla zdrowia własnego, naszych dzieci i innych ludzi żyjących obok nas, warto postwić na zdrowsze i przede wszystkim oszczędne ogrzewaniem.

 

Instalacja gazowa – koszty instalacji CO

Najbardziej ekologiczną i najbardziej opłacalna obecnie formą ogrzewania centralnego jest ogrzewanie gazowe. Instalacja gazowa nie emituje do środowiska żadnych szkodliwych produktów bocznych spalania, nie pozostawia ich też w domu. Jest to zatem jedno z najczystych rozwiązań, zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Jednak nie jest to najpopularniejsze w Polsce rozwiązanie, głównie ze względu na cenę. Koszty instalacji CO gazowego są niestety bardzo duże, głównie ze względu na to, że drogie są kotły. Kocioł gazowy, który jest mały, wielkości bojlera na wodę, można powiesić w korytarzu, w pomieszczeniu gospodarczym i będzie on dostarczał ciepło do całego domu. Nie potrzebuje osobnego pomieszczenia, nie wytwarza popiołu, dymu, nie ma potrzeby, aby go czyścić. Dostarczany jest do niego gaz i on przetwarza go na ciepło w procesie wewnętrznego spalania. Niestety tego typu kocioł, który kotła w ogóle ne przypomina, jest bardzo drogim kotłem.

 

Oszczędne ogrzewanie – droga instalacja

Im oszczędniejsze chcemy mieć ogrzewanie, im bardziej ekologiczny, tym większe koszty musimy ponieść podczas ich instalacji. Nie ulega wątpliwości to, że ogrzewanie gazowe jest najtańsze w ostatecznym rozrachunku, ponieważ się „zwraca”, jednak koniecznie jest poniesienie dużych kosztów związanych z kupnem pieców, z kupnem grzejników. Koszty instalacji CO są ponadto tym większe, im w bardziej zaawansowanym stadium jest budowa domu. W domach surowych zakładanie centralnego ogrzewania jest dużo łatwiejsze i tańsze niż w domach, które są już w pełni wykończone bądź nawet zamieszkałe już. Warto jednak mimo wszystko zmienić i instalować ogrzewanie ekologiczne, dzięki którym możliwe jest oszczędne ogrzewanie, które nie zaszkodzi naszemu środowisku.

Amelia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top