Dobre-Powietrze.pl

Korzyści wynikające z dofinansowania, koszt założenia centralnego ogrzewania i wiele więcej.

Jak dostać dofinansowanie na wymianę kotłów?

Ekologiczne kotły, które są gwarantem ekologicznego i mniej emisyjnego ogrzewania są od pewnego czasu dofinansowywane. Dofinansowanie to może dostać każdy, pod warunkiem, że spełni określone warunki. Warto korzystać z możliwości wzięcia takiego dofinansowania, ponieważ piece są bardzo drogie.

 

Czyste powietrze – dofinansowanie

Wymiana pieców na te ekologiczne to inwestycja w czyste powietrze. Dofinansowanie obejmuje każdego, kto jest właścicielem domu, w odpowiednim czasie złoży wniosek i posiada wkład własny. Jak sama nazwa wskazuje, jest to dofinansowanie, nie w pełni finansowanie, dlatego też potrzebna jest część kwoty, która stanowić będzie bazę, do które samorząd dołoży część środków. Ekologiczne piece to, o których mowa, czyli piece, z kategorii piątej, z reguły kosztują w okolicach pięciu, sześciu tysięcy. To bardzo duża kwota dla przeciętnego gospodarstwa domowego. W niektórych gminach dofinansowanie działa na zasadzie zwrotu, czyli właściciel domu musi kupić piec, zapłacić za niego w całości, a gmina odda mu część.

Warto starać się o czyste powietrze, dofinansowanie może w tym pomóc. Warto myśleć nie tylko o samy piecu, ale o korzyściach płynących z wymiany kotła dzięki dofinansowaniach.

 

Korzyści, czyli czyste powietrze

Oszczędność związana z samą wymianą pieca to tylko wierzchołek góry lodowej. Tym, co jest prawdziwym zyskiem, podczas wymiany pieców jest fakt, mniejszej emisji gazów do środowiska i dzięki temu czyste powietrze. Przyczyniamy się tym samym do zmniejszenia smogu i zdrowszego środowiska dla nas i naszych dzieci w przyszłości. Należy jednak mieć świadomość tego, że nowy piec to także czasami może być konieczność wymiany instalacji. Wymiany całej instalacji nie podlegają dofinansowaniu, jedna koszty te są nieporównanie niższe niż kupno samego pieca. Warto więc próbować i szukać możliwości dofinansowywania, które pozwoli na bardzo duże i znacznie oszczędności.

Zajrzyj na http://www.broetje.pl/czyste-powietrze-dowiedz-sie-wiecej/

Amelia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top